Paragraf Dünyası

Son yıllarda yapılan merkezi sınavlar incelendiğinde yalın bilginin ölçülmediği yorum ve analiz kabiliyetinin de ölçülmeye çalışıldığı açıkça gözlemlenmektedir. Bu tespit sadece Türkçe dersi veya birkaç sınav için değil bütün ders ve sınavalar için geçerlidir.

Hem sınavlarda hem de gündelik hayatta büyük öneme sahip olan okuduğunu anlama, yorum ve analiz yapma kabiliyetini en üst düzeye çıkarmak için itina ile hazırlanan bu kitap sayesinde; gözünüzde büyüttüğünüz, anlaşılmaz sonu gelmez gibi görünen paragraf sorularının aslında hiç de öyle olmadığını anlayacaksınız. Okuyacak olduğunuz parçaya hangi açılardan yaklaşmanız gerektiğini öğrenecek, okuduklarınızı nasıl daha pratik çözümleyip analiz edebileceğinizi görecek ve böylece Paragraf Dünyası’nda gezinmenim mutluluğunu tadacaksınız.

İsabet Yayınları olarak yayıncılıkta ilk defa kullanılan HD sistemiyle kısa konu anlatımlarını, merkezi sınavlarda kullanılan soru tiplerini ve bu sorularda karşılaşılan hatalardan kurtulma yollarını detaylıca işledik. Bunun yanında, İsabet Yayınları patentli Çözüm Analiz Sistemiyle (ÇAS) paragraf soruları tek tek çözülmüş, basit – orta – zor olmak üzere kategorilere ayrılan testler aracılığıyla aşama aşama ilerleme kaydetmeniz planlanmıştır.