İlkokul Defterler ve Ev Ödevleri

“Dertsiz defterler”

Konu anlatımlı Defterler, MEB kazanımlarını birebir karşılayan, bol görselli, şekilli ve eğlenceli sayfalarla konuyu açık ve anlaşılır şekilde öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunuldu. Defterlerle ders işlemek artık daha eğlenceli ve daha kolay!

Ders planlanmasında öğretmenlere kolaylık sağlaması için her ünitenin başına kazanımlar konuldu. Konu anlatımının ardından farklı tarzlardaki etkinlik sorularıyla öğrencilerin konuyu kavraması ve sonrasında Bil – Bul – Uygula kısmındaki alıştırmalarla konuyu tamamlaması hedeflendi.

Öğrenciler için özgür düşünme ve etkinlik alanı olarak dilediği gibi kullanabilecekleri boş sayfalar konuldu. Öğrencilerin ve öğretmenlerin takıldıkları yerlerde yardımcıları olacak etkinlik ve alıştırmaların çözümlerinin tamamı internet sitesine ve akıllı tahta uygulamalarına eklendi.

Ek olarak 4. sınıf defterlerinde, ünite sonlarına her öğrencinin bireysel anlayış ve kavrayışını özetleyip resmedebileceği bir zihin haritası konuldu.

  • 2. sınıf kademesinde Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi derslerinin Defterleri,
  • 3. sınıf kademesinde Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi ve Fen Bilimleri Defterleri,
  • 4. sınıf kademesinde Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri Defterleri bulunuyor.

Güncel MEB kazanımlarının yanında hem öğretmen hem öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan bu Defterlerle dersleriniz daha verimli ve eğlenceli hale gelecek.

“Dertsiz Ödevler”

Ev Ödevi defteri, konu anlatım defterine paralel ve ödev ihtiyacını karşılayacak alıştırmalardan oluşuyor.

Her ödevler 4 – 6 ders saatine karşılık gelecek şekilde ayarlandı. Her ünitenin başında verilen kazanımlarla öğretmenlerin ders – ödev planlamasına kolaylık sağlanması hedeflendi.

Ev ödevinde bulunan alıştırmalar MEB kazanımlarında vurgulanan öğrenim hedefleri doğrultusunda farklı ölçme teknikleri kullanılarak oluşturuldu. Sorular hazırlanırken öğrenim şekilleri birbirinden farklı olan öğrencileri göz önünde bulundurularak tüm öğrencilere hitap edecek çeşitlilikte sorular konuldu.

Öğrencilerin ünitenin genel değerlendirmesini yapmasını sağlamak için her ünitenin sonuna ünite sonu değerlendirme testleri konuldu. Öğrencilerin takıldıkları yerlerde yardımcıları olacak etkinlik ve alıştırmaların çözümlerinin tamamı internet sitesine ve akıllı tahta uygulamasına eklendi.

Ev ödevlerinde veliler de unutulmadı. Velilerin öğrencilerinin ödevlerini kolaylıkla takip edebilecekleri veli takip çizelgesi oluşturuldu. Bu çizelgeye göre her ödevin sonunda veli öğrenciye bir şifre verecek ve yıl sonunda ödevler tamamlandığında şifreleri biriktiren öğrenci bulmacayı çözmüş olacak.